DoB? |
Nr | Cyklist | Lag | Tid | |
---|---|---|---|---|
01 | McNulty Brandon | USA | 09:38 | |
02 | Mäder Gino | Switzerland | + 03 | |
03 | Storer Michael | APT SPIE Douterloigne CT | + 05 | |
04 | Beullens Cédric | Koninklijke Balen BC | + 09 | |
05 | Stork Florian | Nordrhein Westfalen | + 14 | |
06 | Vereecken Thomas | AVIA W CUP Cycling Team | + 16 | |
07 | Lüscher Damian | Switzerland | + 17 | |
08 | Kooistra Marten | Combi District Midden | + 18 | |
09 | Groß Felix | Germany | + 19 | |
10 | Banusch Richard | Germany | + 21 | |
11 | Muis Jesse | UCM C.T. Barrhopoort | + 23 | |
12 | Malcharek Moritz | Germany | + 25 | |
13 | Flicke Bastian | Germany | + 25 | |
14 | East Evan | USA | + 26 | |
15 | Kuehl Joel | Switzerland | + 26 | |
16 | Lambrecht Bjorg | AVIA W CUP Cycling Team | + 26 | |
17 | Blevins Christopher | USA | + 26 | |
18 | Kanter Max | Germany | + 26 | |
19 | Spengler Mario | Switzerland | + 27 | |
20 | Demolder Stijn | Koninklijke Balen BC | + 27 | |
21 | Zebel Daan | w.v. De Jonge Renner | + 28 | |
22 | Schelling Ide | Restore Cycling Team | + 29 | |
23 | Wood Reece | Great Britain | + 30 | |
24 | Fry Joseph | Great Britain | + 30 | |
25 | Henn Luca | MLP-CT Rheinland Neckar | + 31 | |
26 | Gerits Senne | Koninklijke Balen BC | + 32 | |
27 | De Wilde Arno | Zannata Lotto C.T. | + 32 | |
28 | Meeus Jordi | Koninklijke Balen BC | + 34 | |
29 | Welten Bram | TWC Pijnenburg | + 34 | |
30 | Smit Chiel | WRV de Peddelaars | + 34 | |
31 | van den Dool Jens | Combi Zuid-Holland | + 34 | |
32 | Walker Joey | Great Britain | + 34 | |
33 | Van Poucke Aaron | Isorex Cycling Team | + 35 | |
34 | Poldervaart Mario | AVIA W CUP Cycling Team | + 36 | |
35 | Van Der Meer Noah | Mix Westland-De Mol | + 36 | |
36 | Olde Meierink Lars | District Oost | + 38 | |
37 | Brulez Miqule | APT SPIE Douterloigne CT | + 38 | |
38 | Breukelman Chiel | WRV de Peddelaars | + 39 | |
39 | Harbers Lorenzo | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 39 | |
40 | Baillie Karl | JLT Condor C.T. | + 39 | |
41 | Saison Antoine | OGS U-19 Formation | + 40 | |
42 | Gray Rob | JLT Condor C.T. | + 41 | |
43 | Van Sintmaartensdijk Daan | Combi Zuid-Holland | + 41 | |
44 | Holstad Ludvik | Norway | + 42 | |
45 | Treubel Pascal | MLP-CT Rheinland Neckar | + 42 | |
46 | Wold Marius | Norway | + 42 | |
47 | Verfaillie Arne | Mix Deerlijk-Velocity | + 42 | |
48 | Meijer Sjoerd | Combi District Midden | + 43 | |
49 | Mobach Jarno | Willebrord Wil Vooruit | + 43 | |
50 | Stravers Jarri | Combi Zuid-Holland | + 44 | |
50 | Ruimgaard Yentil | Mix Westland-De Mol | + 44 | |
52 | Vastmans Dries | Zannata Lotto C.T. | + 44 | |
53 | Draper Nathan | Great Britain | + 44 | |
54 | Schjoedt Sebastian | Riwal Climacel Junior | + 44 | |
55 | Bostock Matthew | Great Britain | + 44 | |
56 | De Louwere Stef | TWC Pijnenburg | + 44 | |
57 | Härtig Jonas | Nordrhein Westfalen | + 44 | |
58 | Vandessel Djoerd | UCM C.T. Barrhopoort | + 44 | |
59 | Bulley Lewis | Mix Deerlijk-Velocity | + 45 | |
60 | Ottevanger Bas | Willebrord Wil Vooruit | + 45 | |
61 | Hoover Gavin | Isorex Cycling Team | + 45 | |
62 | Borra Gilles | AVIA W CUP Cycling Team | + 45 | |
63 | Dienert Raphael | MLP-CT Rheinland Neckar | + 46 | |
64 | Daniels Simon | AVIA W CUP Cycling Team | + 46 | |
65 | Apers Ruben | Isorex Cycling Team | + 46 | |
66 | Aalrust Håkon | Norway | + 46 | |
67 | Boele Niels | Combi Zuid-Holland | + 46 | |
68 | Bouts Jens | APT SPIE Douterloigne CT | + 47 | |
69 | Van Bokhoven Ramon | TWC Pijnenburg | + 47 | |
70 | Escritt Jack | JLT Condor C.T. | + 48 | |
71 | Olieslagers Bob | TWC Pijnenburg | + 48 | |
72 | Varweg Christian | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 49 | |
73 | Beck Cedric | Isorex Cycling Team | + 50 | |
74 | Duijvesteijn Jim | Mix Westland-De Mol | + 51 | |
75 | Holt Joe | Great Britain | + 51 | |
76 | Castrique Jonas | Zannata Lotto C.T. | + 51 | |
77 | Overstegen Rutger | Restore Cycling Team | + 51 | |
78 | Aytekin Tunahan | Nordrhein Westfalen | + 52 | |
79 | Muys Ayton | APT SPIE Douterloigne CT | + 52 | |
80 | Tu Sergio | District Oost | + 52 | |
81 | Dekker David | Willebrord Wil Vooruit | + 53 | |
82 | Winkler Nick | MLP-CT Rheinland Neckar | + 53 | |
83 | Vandromme Alessandro | APT SPIE Douterloigne CT | + 53 | |
84 | Haudiquet Pierre | OGS U-19 Formation | + 53 | |
85 | De Waal Maurits | Willebrord Wil Vooruit | + 54 | |
86 | Braybrooke Alexander | JLT Condor C.T. | + 55 | |
87 | Domnick Julius | Nordrhein Westfalen | + 55 | |
88 | Hänninen Jaakko | Fincycling Team | + 55 | |
89 | Van Nierop Dion | Combi Zuid-Holland | + 55 | |
90 | Goetke Rasmus Wulff Nordhol | Riwal Climacel Junior | + 56 | |
91 | Potze Olaf | WRV de Peddelaars | + 56 | |
92 | Kolb Jonathan | Nordrhein Westfalen | + 57 | |
93 | Lyngøy Kristian | Norway | + 57 | |
94 | De Roose Gertjan | APT SPIE Douterloigne CT | + 58 | |
95 | Engelmann Wouter | District Oost | + 58 | |
95 | Knoppert Martijn | Mix Westland-De Mol | + 58 | |
97 | Van Der Vorst Frenky | MiddelkampZuidwestBreda | + 58 | |
98 | Volkers Jorn | w.v. De Jonge Renner | + 58 | |
99 | Lohuis Luuk | District Oost | + 58 | |
100 | Dourlens Charles Antoine | OGS U-19 Formation | + 58 | |
101 | Rijsdijk Tristan | UCM C.T. Barrhopoort | + 59 | |
102 | Trio Maxim | Mix Deerlijk-Velocity | + 59 | |
103 | Tveitan Henrik | Norway | + 59 | |
104 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 01:00 | |
105 | Van Der Wardt Jeremais | Mix Hessen-Hansen | + 01:01 | |
106 | Coster Patrick | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 01:01 | |
107 | Bisschop Ruben | Mix Deerlijk-Velocity | + 01:02 | |
108 | Meeuwisse Melle | Combi Zuid-Holland | + 01:02 | |
109 | Deelstra Niek | WRV de Peddelaars | + 01:03 | |
110 | Ten Hove Corne | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 01:03 | |
111 | Relanto Erik | Fincycling Team | + 01:03 | |
112 | Muskens Mart | TWC Pijnenburg | + 01:03 | |
113 | Doornbosch Jim | Combi District Midden | + 01:04 | |
114 | De Peijper Cliff | MiddelkampZuidwestBreda | + 01:04 | |
115 | Delaleu Alexis | OGS U-19 Formation | + 01:04 | |
115 | Uusiperhe Jesse | Fincycling Team | + 01:04 | |
117 | Heming Janek | Nordrhein Westfalen | + 01:04 | |
118 | Keough Ian | USA | + 01:05 | |
119 | Clicteur Arne | Zannata Lotto C.T. | + 01:05 | |
120 | Zetzsche Luka | MLP-CT Rheinland Neckar | + 01:06 | |
121 | Hesters Jules | Isorex Cycling Team | + 01:06 | |
122 | Lütolf Yves | Switzerland | + 01:06 | |
123 | Geijs Vince | MiddelkampZuidwestBreda | + 01:07 | |
124 | Wijkel Tom | WRV de Peddelaars | + 01:08 | |
125 | Broer Tristan | Combi District Midden | + 01:08 | |
126 | Arendshorst Jelmer | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 01:09 | |
127 | Tegl Lorenz | Mix Hessen-Hansen | + 01:09 | |
128 | Hahner Fabian | Mix Hessen-Hansen | + 01:12 | |
129 | Lauk Karl Patrick | Fincycling Team | + 01:13 | |
130 | Dhont Jari | Mix Deerlijk-Velocity | + 01:13 | |
131 | Keloneva Aku | Fincycling Team | + 01:14 | |
132 | De Wever Merten | AVIA W CUP Cycling Team | + 01:15 | |
133 | Verhofstadt Thibau | Isorex Cycling Team | + 01:15 | |
134 | Huijghe Gilles | Zannata Lotto C.T. | + 01:16 | |
135 | Moses Alfie | JLT Condor C.T. | + 01:17 | |
136 | Janssens Jarid | Koninklijke Balen BC | + 01:17 | |
137 | Valk Mathijs | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 01:18 | |
138 | Haupt Tarik | Germany | + 01:19 | |
139 | Ketelaars Xavier | Willebrord Wil Vooruit | + 01:20 | |
140 | Christensen Mads Emil Gaardsvig | Riwal Climacel Junior | + 01:20 | |
141 | Bouten Migel | Mix Deerlijk-Velocity | + 01:21 | |
142 | Groeneveld Ron | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 01:22 | |
143 | Veltink Jeffrey | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 01:23 | |
144 | Van Nunspeet Mike | Mix Westland-De Mol | + 01:24 | |
145 | Floren Wesley | UCM C.T. Barrhopoort | + 01:25 | |
146 | Macleod John | Spokes Racing Team | + 01:26 | |
147 | Rodijk Sven | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 01:27 | |
148 | Barnet Matthias | Spokes Racing Team | + 01:29 | |
149 | Houcke Killyan | OGS U-19 Formation | + 01:30 | |
150 | Sitters Bas | MiddelkampZuidwestBreda | + 01:30 | |
151 | Engele Rienk | Restore Cycling Team | + 01:31 | |
152 | Veenstra Rudy | Combi District Midden | + 01:33 | |
153 | Ramon Thomas | OGS U-19 Formation | + 01:34 | |
154 | Hill Ryan | Spokes Racing Team | + 01:34 | |
155 | Paalman Jochem | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 01:34 | |
156 | Martin Grant | Spokes Racing Team | + 01:38 | |
157 | Fabian Abel | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 01:39 | |
158 | van der Gaag Luuk | w.v. De Jonge Renner | + 01:40 | |
159 | Delbaere Kenny | UCM C.T. Barrhopoort | + 01:41 | |
160 | Kjemhus Joakim | Norway | + 01:43 | |
161 | Van Hout Maarten | w.v. De Jonge Renner | + 01:48 | |
162 | Balfour Stuart | JLT Condor C.T. | + 01:49 | |
163 | Roelands Jan | w.v. De Jonge Renner | + 01:52 | |
164 | Grobbink Jesse | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 01:52 | |
165 | Voet Jens | MiddelkampZuidwestBreda | + 01:58 |
Nr | Cyklist | Lag | Tid | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | McNulty Brandon | USA | 02:38:38 | |
2 | 3 | Vereecken Thomas | AVIA W CUP Cycling Team | + 17 | |
3 | 4 | Kooistra Marten | Combi District Midden | + 22 | |
4 | 2 | Kanter Max | Germany | + 24 | |
5 | 12 | Storer Michael | APT SPIE Douterloigne CT | + 28 | |
6 | 3 | Schelling Ide | Restore Cycling Team | + 28 | |
7 | 4 | Flicke Bastian | Germany | + 29 | |
8 | - | Bostock Matthew | Great Britain | + 48 | |
9 | 6 | Spengler Mario | Switzerland | + 50 | |
10 | 1 | Van Bokhoven Ramon | TWC Pijnenburg | + 51 | |
11 | 5 | Wood Reece | Great Britain | + 53 | |
12 | 6 | Gerits Senne | Koninklijke Balen BC | + 55 | |
13 | 7 | Braybrooke Alexander | JLT Condor C.T. | + 58 | |
14 | 4 | Domnick Julius | Nordrhein Westfalen | + 59 | |
15 | 1 | Treubel Pascal | MLP-CT Rheinland Neckar | + 01:05 | |
16 | 15 | Lauk Karl Patrick | Fincycling Team | + 01:07 | |
17 | 5 | Relanto Erik | Fincycling Team | + 01:09 | |
18 | 5 | Holt Joe | Great Britain | + 01:12 | |
19 | 51 | Mäder Gino | Switzerland | + 01:37 | |
20 | 1 | Moses Alfie | JLT Condor C.T. | + 01:40 | |
21 | 37 | Beullens Cédric | Koninklijke Balen BC | + 01:43 | |
22 | 49 | Stork Florian | Nordrhein Westfalen | + 01:48 | |
23 | 44 | Lüscher Damian | Switzerland | + 01:51 | |
24 | 65 | Groß Felix | Germany | + 01:53 | |
25 | 52 | Banusch Richard | Germany | + 01:55 | |
26 | 71 | Muis Jesse | UCM C.T. Barrhopoort | + 01:57 | |
27 | 61 | East Evan | USA | + 02:00 | |
28 | 68 | Kuehl Joel | Switzerland | + 02:00 | |
29 | 52 | Lambrecht Bjorg | AVIA W CUP Cycling Team | + 02:00 | |
30 | 44 | Blevins Christopher | USA | + 02:00 | |
31 | 20 | Demolder Stijn | Koninklijke Balen BC | + 02:01 | |
32 | 5 | Zebel Daan | w.v. De Jonge Renner | + 02:02 | |
33 | 12 | Fry Joseph | Great Britain | + 02:04 | |
34 | 34 | Henn Luca | MLP-CT Rheinland Neckar | + 02:05 | |
35 | 22 | De Wilde Arno | Zannata Lotto C.T. | + 02:06 | |
36 | 12 | Meeus Jordi | Koninklijke Balen BC | + 02:08 | |
37 | 15 | Welten Bram | TWC Pijnenburg | + 02:08 | |
38 | 60 | Smit Chiel | WRV de Peddelaars | + 02:08 | |
39 | 46 | van den Dool Jens | Combi Zuid-Holland | + 02:08 | |
40 | 44 | Van Poucke Aaron | Isorex Cycling Team | + 02:09 | |
41 | 14 | Van Der Meer Noah | Mix Westland-De Mol | + 02:10 | |
42 | 14 | Brulez Miqule | APT SPIE Douterloigne CT | + 02:12 | |
43 | 7 | Breukelman Chiel | WRV de Peddelaars | + 02:13 | |
44 | 35 | Saison Antoine | OGS U-19 Formation | + 02:14 | |
45 | 50 | Gray Rob | JLT Condor C.T. | + 02:15 | |
46 | 23 | Van Sintmaartensdijk Daan | Combi Zuid-Holland | + 02:15 | |
47 | 10 | Holstad Ludvik | Norway | + 02:16 | |
48 | 28 | Ottevanger Bas | Willebrord Wil Vooruit | + 02:16 | |
49 | 29 | Wold Marius | Norway | + 02:16 | |
50 | 29 | Stravers Jarri | Combi Zuid-Holland | + 02:17 | |
51 | 10 | Mobach Jarno | Willebrord Wil Vooruit | + 02:17 | |
52 | 41 | Ruimgaard Yentil | Mix Westland-De Mol | + 02:18 | |
53 | 12 | Vastmans Dries | Zannata Lotto C.T. | + 02:18 | |
54 | 19 | Draper Nathan | Great Britain | + 02:18 | |
55 | 8 | De Louwere Stef | TWC Pijnenburg | + 02:18 | |
56 | 19 | Härtig Jonas | Nordrhein Westfalen | + 02:18 | |
57 | 35 | Vandessel Djoerd | UCM C.T. Barrhopoort | + 02:18 | |
58 | 11 | Bulley Lewis | Mix Deerlijk-Velocity | + 02:19 | |
59 | 28 | Hoover Gavin | Isorex Cycling Team | + 02:19 | |
60 | 28 | Borra Gilles | AVIA W CUP Cycling Team | + 02:19 | |
61 | 2 | Daniels Simon | AVIA W CUP Cycling Team | + 02:20 | |
62 | 24 | Apers Ruben | Isorex Cycling Team | + 02:20 | |
63 | 23 | Aalrust Håkon | Norway | + 02:20 | |
64 | 35 | Boele Niels | Combi Zuid-Holland | + 02:20 | |
65 | 1 | Bouts Jens | APT SPIE Douterloigne CT | + 02:21 | |
66 | 24 | Escritt Jack | JLT Condor C.T. | + 02:22 | |
67 | 37 | Olieslagers Bob | TWC Pijnenburg | + 02:22 | |
68 | 12 | Beck Cedric | Isorex Cycling Team | + 02:24 | |
69 | 7 | Castrique Jonas | Zannata Lotto C.T. | + 02:25 | |
70 | 7 | Aytekin Tunahan | Nordrhein Westfalen | + 02:26 | |
71 | 33 | Muys Ayton | APT SPIE Douterloigne CT | + 02:26 | |
72 | 19 | Dekker David | Willebrord Wil Vooruit | + 02:27 | |
73 | 19 | Haudiquet Pierre | OGS U-19 Formation | + 02:27 | |
74 | 2 | De Waal Maurits | Willebrord Wil Vooruit | + 02:28 | |
75 | 15 | Hänninen Jaakko | Fincycling Team | + 02:29 | |
76 | - | Volkers Jorn | w.v. De Jonge Renner | + 02:32 | |
77 | 38 | Lohuis Luuk | District Oost | + 02:32 | |
78 | 4 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 02:34 | |
79 | 30 | Coster Patrick | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 02:35 | |
80 | 3 | Bisschop Ruben | Mix Deerlijk-Velocity | + 02:36 | |
81 | 20 | Walker Joey | Great Britain | + 02:36 | |
82 | 49 | Delaleu Alexis | OGS U-19 Formation | + 02:38 | |
83 | 31 | Heming Janek | Nordrhein Westfalen | + 02:38 | |
84 | 18 | Keough Ian | USA | + 02:39 | |
85 | 59 | Clicteur Arne | Zannata Lotto C.T. | + 02:39 | |
86 | 30 | Hesters Jules | Isorex Cycling Team | + 02:40 | |
87 | 53 | Lütolf Yves | Switzerland | + 02:40 | |
88 | 40 | Wijkel Tom | WRV de Peddelaars | + 02:42 | |
89 | 36 | Dhont Jari | Mix Deerlijk-Velocity | + 02:47 | |
90 | 47 | De Wever Merten | AVIA W CUP Cycling Team | + 02:49 | |
91 | 50 | Verhofstadt Thibau | Isorex Cycling Team | + 02:49 | |
92 | 8 | Huijghe Gilles | Zannata Lotto C.T. | + 02:50 | |
93 | 20 | Haupt Tarik | Germany | + 02:53 | |
94 | 4 | Ketelaars Xavier | Willebrord Wil Vooruit | + 02:54 | |
95 | 49 | Bouten Migel | Mix Deerlijk-Velocity | + 02:55 | |
96 | 65 | Houcke Killyan | OGS U-19 Formation | + 03:04 | |
97 | 2 | Sitters Bas | MiddelkampZuidwestBreda | + 03:04 | |
98 | 4 | Engele Rienk | Restore Cycling Team | + 03:05 | |
99 | 3 | Vandromme Alessandro | APT SPIE Douterloigne CT | + 03:06 | |
100 | 50 | Delbaere Kenny | UCM C.T. Barrhopoort | + 03:15 | |
101 | 76 | Kjemhus Joakim | Norway | + 03:17 | |
102 | 58 | Balfour Stuart | JLT Condor C.T. | + 03:23 | |
103 | - | Duijvesteijn Jim | Mix Westland-De Mol | + 04:15 | |
104 | 13 | Malcharek Moritz | Germany | + 05:06 | |
105 | 1 | Geijs Vince | MiddelkampZuidwestBreda | + 05:11 | |
106 | - | Baillie Karl | JLT Condor C.T. | + 05:11 | |
107 | 33 | Olde Meierink Lars | District Oost | + 05:19 | |
108 | 25 | Harbers Lorenzo | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 05:20 | |
109 | 2 | Verfaillie Arne | Mix Deerlijk-Velocity | + 05:20 | |
110 | 33 | Poldervaart Mario | AVIA W CUP Cycling Team | + 05:24 | |
111 | 2 | Meijer Sjoerd | Combi District Midden | + 05:24 | |
112 | 1 | Varweg Christian | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 05:30 | |
113 | - | Tu Sergio | District Oost | + 05:33 | |
114 | 11 | Winkler Nick | MLP-CT Rheinland Neckar | + 05:34 | |
115 | 17 | Potze Olaf | WRV de Peddelaars | + 05:37 | |
116 | 10 | Lyngøy Kristian | Norway | + 05:38 | |
117 | 2 | De Roose Gertjan | APT SPIE Douterloigne CT | + 05:39 | |
118 | 4 | Knoppert Martijn | Mix Westland-De Mol | + 05:39 | |
119 | 9 | Van Der Vorst Frenky | MiddelkampZuidwestBreda | + 05:39 | |
120 | 4 | Dourlens Charles Antoine | OGS U-19 Formation | + 05:39 | |
121 | 11 | Rijsdijk Tristan | UCM C.T. Barrhopoort | + 05:40 | |
122 | 15 | Trio Maxim | Mix Deerlijk-Velocity | + 05:40 | |
123 | 8 | Tveitan Henrik | Norway | + 05:40 | |
124 | 2 | Van Der Wardt Jeremais | Mix Hessen-Hansen | + 05:42 | |
125 | 11 | Meeuwisse Melle | Combi Zuid-Holland | + 05:43 | |
126 | 8 | Deelstra Niek | WRV de Peddelaars | + 05:44 | |
127 | 15 | Ten Hove Corne | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 05:44 | |
128 | 10 | Muskens Mart | TWC Pijnenburg | + 05:44 | |
129 | 2 | Doornbosch Jim | Combi District Midden | + 05:45 | |
130 | 6 | De Peijper Cliff | MiddelkampZuidwestBreda | + 05:45 | |
131 | 10 | Zetzsche Luka | MLP-CT Rheinland Neckar | + 05:47 | |
132 | 7 | Arendshorst Jelmer | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 05:50 | |
133 | 8 | Hahner Fabian | Mix Hessen-Hansen | + 05:53 | |
134 | 29 | Van Hout Maarten | w.v. De Jonge Renner | + 05:53 | |
135 | 17 | Janssens Jarid | Koninklijke Balen BC | + 05:58 | |
136 | 16 | Veltink Jeffrey | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 06:04 | |
137 | 7 | Van Nunspeet Mike | Mix Westland-De Mol | + 06:05 | |
138 | 7 | Floren Wesley | UCM C.T. Barrhopoort | + 06:06 | |
139 | 31 | Rodijk Sven | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 06:08 | |
140 | 17 | Barnet Matthias | Spokes Racing Team | + 06:10 | |
141 | 6 | Veenstra Rudy | Combi District Midden | + 06:14 | |
142 | 13 | Hill Ryan | Spokes Racing Team | + 06:15 | |
143 | 31 | Martin Grant | Spokes Racing Team | + 06:19 | |
144 | - | Voet Jens | MiddelkampZuidwestBreda | + 06:53 | |
145 | 1 | Keloneva Aku | Fincycling Team | + 10:37 | |
146 | 1 | van der Gaag Luuk | w.v. De Jonge Renner | + 10:50 | |
147 | - | Roelands Jan | w.v. De Jonge Renner | + 11:15 | |
148 | 1 | Schjoedt Sebastian | Riwal Climacel Junior | + 11:36 | |
149 | 10 | Dienert Raphael | MLP-CT Rheinland Neckar | + 11:44 | |
150 | 2 | Goetke Rasmus Wulff Nordhol | Riwal Climacel Junior | + 11:48 | |
151 | 2 | Overstegen Rutger | Restore Cycling Team | + 11:49 | |
152 | 2 | Engelmann Wouter | District Oost | + 11:56 | |
153 | 3 | Uusiperhe Jesse | Fincycling Team | + 12:02 | |
154 | 7 | Broer Tristan | Combi District Midden | + 12:06 | |
155 | - | Tegl Lorenz | Mix Hessen-Hansen | + 12:07 | |
156 | 6 | Valk Mathijs | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 12:10 | |
157 | 7 | Van Nierop Dion | Combi Zuid-Holland | + 12:10 | |
158 | 2 | Groeneveld Ron | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 12:20 | |
159 | 1 | Macleod John | Spokes Racing Team | + 12:24 | |
160 | 2 | Christensen Mads Emil Gaardsvig | Riwal Climacel Junior | + 12:28 | |
161 | 9 | Paalman Jochem | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 12:29 | |
162 | 3 | Kolb Jonathan | Nordrhein Westfalen | + 12:33 | |
163 | 12 | Fabian Abel | IJsselstreek/Hanze/NWH | + 12:34 | |
164 | 1 | Ramon Thomas | OGS U-19 Formation | + 12:42 | |
165 | 8 | Grobbink Jesse | Zwaluwen/Raalte/CC75 | + 12:50 |
2.etapp | 7.8 km
Axel -> Axel
J-2.1
B.McNulty | Ledare
B.McNulty | Ungdom
B.McNulty | Poäng
I.Schelling | Spurt