FIRSTCYCLING
Väg
Väg
Amatör
Junior
Cykelcross
MTB
Bana
Fantasy
Lopp & Resultat
Lag
Ranking
Solidarnosc Champions
UCI, Etapplopp, 28. juni-1. juli 2017, Poland
Tävlingsinfo
Resultat
Etapp profil
Startlista
Historia
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Utökad
Ungdom
Poäng
Berg
Utökad
Etapp: 01
Etapp: 02
Etapp: 03
Etapp: 04
Etapp: 05
Embed Results
Nationer
Latvia
Lithuania
Ukraine
Netherlands
Poland
Belarus
Belgien
Spanien
Tjeckien
Tyskland
Lag
Belarus
CCC Sprandi Polkowice
Domin Sport
Elkov - Author
ISD-Jorbi Continental Team
Kolss - BDC Team
LKT Team Brandenburg
Lotto - Soudal U23
Metec-TKH-Mantel
Minsk CC
P & S Team Thüringer
Regionalna Cieszyn
Rietumu Banka-Riga
Staki - Technorama
Tc Chrobry Scott Głogów
Team Dukla Praha
Team Hurom
Voster Uniwheels
Wibatech - Fuji
DoB?
Nr
Cyklist
Född
Lag
Tid
01
Kreder
Stefan
1996
Metec-TKH-Mantel
17:23:19
02
Aniolkowski
Stanislaw
1997
Team Hurom
+ 04:27
03
Banaszek
Alan
1997
CCC Sprandi Polkowice
+ 04:37
04
Jägeler
Robert
1996
P & S Team Thüringer
+ 04:55
05
Menten
Milan
1996
Lotto - Soudal U23
+ 08:02
06
Lasinis
Venantas
1997
Staki - Technorama
+ 08:34
07
Konwa
Piotr
1995
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 09:48
08
Castrique
Jonas
1997
Lotto - Soudal U23
+ 11:44
09
Harakhavik
Uladzimir
1995
Belarus
+ 12:30
10
Groot
Mitch
1998
Lotto - Soudal U23
+ 16:46
11
Kässmann
Fabian
1998
P & S Team Thüringer
+ 17:02
12
Brozyna
Piotr
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 17:21
13
Thijssen
Gerben
1998
Lotto - Soudal U23
+ 26:30
14
De Decker
Alfdan
1996
Lotto - Soudal U23
+ 26:30
15
Banaszek
Norbert
1997
Kolss - BDC Team
+ 27:26
16
Banusch
Richard
1998
LKT Team Brandenburg
+ 29:10
17
Vanrenterghem
Bram
1995
Lotto - Soudal U23
+ 29:11
18
Gavars
Eriks Toms
1997
Rietumu Banka-Riga
+ 29:44
19
Franz
Toni
1997
P & S Team Thüringer
+ 32:47
20
Malcharek
Moritz
1997
LKT Team Brandenburg
+ 33:28
21
Dinkler
Jonathan
1995
P & S Team Thüringer
+ 33:59
22
Volkau
Ilya
1997
Belarus
+ 35:47
23
Zubenko
Mykyta
1995
ISD-Jorbi Continental Team
+ 36:09
24
Rudolph
Poul
1998
P & S Team Thüringer
+ 38:44
25
Kanepejs
Deins
1995
Rietumu Banka-Riga
+ 39:31
26
Udod
Rinat
1996
ISD-Jorbi Continental Team
+ 39:31
27
Strupek
Matyas
1997
Team Dukla Praha
+ 42:12
28
Hähnel
Frederik
1996
LKT Team Brandenburg
+ 42:12
29
Dirigl
Filip
1998
Team Dukla Praha
+ 42:12
30
Strokau
Vasili
1995
Belarus
+ 42:12
31
Murias
Jakub
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 43:18
32
Wsol
Damian
1997
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 43:20
33
Rudys
Paul
1998
LKT Team Brandenburg
+ 44:15
34
Jürss
Malte
1996
LKT Team Brandenburg
+ 46:11
35
Haupt
Tarik
1998
P & S Team Thüringer
+ 46:13
36
Zhyhunou
Dzmitry
1996
Belarus
+ 50:44
37
Ikanovich
Arseni
1996
Belarus
+ 53:05
38
Shumilov
Iurii
1995
ISD-Jorbi Continental Team
+ 01:03:09
39
Seliverstov
Roman
1996
ISD-Jorbi Continental Team
+ 01:03:52
40
Jankauskas
Matas
1998
Staki - Technorama
+ 01:09:54
Information
Solidarnosc Champions
Poland
28. juni-1. juli 2017
2.2