01 |
Corbas Lyon Metropole Juniors |
23:55 |
|
Fayolle Jean-Loup
Mazzoleni Charles
(00)
Coste Florian
(00)
Vincent Numa
(00)
Lambert-Wetzel Tom
(00)
Millat William
(00)
|
02 |
Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 |
+ 56 |
|
Boulahoite Rayan
Linval Florian
Nominé Yoann
Arnaud Maxime
Berg Gabriel
Mercier Edwin
|
03 |
Charvieu-Chavagneux IC Junior |
+ 01:24 |
|
Bagou Guillaume
Barbereau Loic
Esnault Nathan
Lequet Corentin
Oubrier Dorian
Servanin Matthias
|
04 |
A.C.Bisontine U19 |
+ 01:27 |
|
Savonet Martin
Mathieu Paul
Pepiot Baptiste
Genette Edouard
Mortier Thibaut
Merlin Cyrian
|
05 |
SCO Dijon-Team Material-velo.com U19 |
+ 01:35 |
|
Barrillot Bohémond
David Alexis
Legros Thibault
Poisot Luka
Malcuit Lukas
Ducote Luan
|
06 |
Gepla-Watersley R&D Road Team |
+ 01:35 |
|
de Hart Justin
Toussaint Wouter
Veenings Pepijn
van der Werff Thom
|
07 |
VC La Pomme Marseille U19 |
+ 01:41 |
|
Melot Noé
Madona Corentin
Hivart Benjamin
Daddi Brice
Tapiz Hugo
Decomble Maxime
|
08 |
Saône-et-Loire |
+ 01:44 |
|
Faure-Prost Alexy
Dougny Lucas
Bruno Tanguy
Berger Baptiste
Gueugneaud Lucas
Grillot Gary
|
09 |
U19 Fenioux Formation 36 |
+ 01:48 |
|
Benoist Aurélien
Boutron Nathanaël
Coulondre Gabriel
Hervouet Arsene
Ginet Erwan
Sarron Gatien
|
10 |
EC Saint-Etienne Loire Junior |
+ 01:50 |
|
Thollet Quentin
Merle Charly
Gauvin Mathis
Jorge Edgar
Laurenson Martin
|
11 |
V.C.Villefranche Beaujolais Juniors |
+ 02:19 |
|
Ruet Simon
Duret Hugo
Salon Gabriel
Cloez Matheis
Dereux Robin
Smith Samuel
|
12 |
Streetjump-ABLOC |
+ 02:23 |
|
van der Meer Samuel
Schaper Marijn
Raadgers Ravi
Duba Maxime
Meijers Sal
|
13 |
U19 Cycling Project |
+ 02:41 |
|
Gardy Julien
Finckbohner Anaël
Guillemot Cyprien
Schneider Enzo
Collier Theotime
Curien Quentin
|
14 |
Mixte UC Haguenau |
+ 02:57 |
|
Gast Mathias
Grass Julien
Henrion Thomas
Nachbaur Antoine
Caoduro Antoine
Triclin Valentin
|
15 |
CC Etupes U19 |
+ 03:00 |
|
Philibert Emilien
Montmillon Yannis
Tarbouriech Mathis
Carmona Romeo
|
16 |
UV Aube Junior |
+ 03:02 |
|
Isidore Noa
Daouze Simon
Cousin Pierre
Wuertz Mathis
|
17 |
Mixte OC Val d'Oise |
+ 03:13 |
|
Bansard Axel
Guerinel Mathis
Prado Martin
Clergerie Gabin
Grignon Alexandre
|
18 |
Grenoble Métropole Cyclisme 38 Junior |
+ 03:22 |
|
Moutier Elias
Heurard Andrea
Barbier Damien
Carminati Leo
Ruse Mathias
|
19 |
Team Haute-Savoie |
+ 03:34 |
|
Chamey Aurelien
Farini Mathieu
Doukari Alexis
Coudiere Vincent
Delerce Thibault
Valla Raphael
|
20 |
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme U19 |
+ 03:40 |
|
Cretin Jules
Gauthier Maryan
Legay Baptiste
Luciez Jules
|
21 |
Philippe Wagner Cycling U19 |
+ 03:42 |
|
Rouge Arthur
Jay Timéo
Paris Morgan
Pagot Joan
Breyer Tom
Bacrot Gabriel
|
22 |
VC Saint-Antoine-la-Gavotte |
+ 03:54 |
|
Mahieu Gregoire
Durand Dorian
Robbins Jacques
Aubery Robin
Aujogue Quentin
Ferry Clement
|
23 |
Lagny Pontcarré Cyclisme Junior |
+ 04:31 |
|
Ayache Thibault
Drolon Mathis
Fahy Mattéo
Marec Flavien
Fragnoli Giovanny
Thiesson Alexis
|
24 |
Doubs |
+ 04:36 |
|
Vivot Etienne
Vivot Alexis
David Paul
Gauchet Nathan
Coulot Lenny
|
25 |
Côte d'Or |
+ 04:39 |
|
Darmigny Tom
Lamothe Louis
Saras Jules
Boileau Jules
|
26 |
VC Annemasse Junior |
+ 04:58 |
|
Betrix Alexis
Mesnil Thibault
Drillaud Louis
Tissier Marius
Salvadori Axel
|