Driedaagse Axel Juniors

UCI Junior, Etapplopp, 2.etapp, 18.maj 2024, Netherlands

Etapp Utökad Ungdom Poäng Spurt Kombination Lag

DoB?
Nr Cyklist Lag Tid
01 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 14:46
02 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team + 16
03 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 20
04 Wedekind Victor Germany + 24
05 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 29
06 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 32
07 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 33
08 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 35
09 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 + 37
10 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 40
11 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 44
12 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 45
13 Pirinen Miko Finland + 46
14 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team + 47
15 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 48
16 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 49
17 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 51
18 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 51
19 Esch Hugo Germany + 52
20 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 52
21 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 55
22 Smørås Filip Uno-X NTG + 56
23 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 + 57
24 Souquet Kyan trainSharp Development team + 01:03
25 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 01:04
26 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 01:05
27 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 01:06
28 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 01:07
29 Mauss Moritz Rose Team NRW + 01:08
30 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:10
31 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 01:10
32 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 01:11
33 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 01:13
34 Valerio Diego U19 Cycling Project + 01:13
35 Vries Lukas Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:13
36 Wijma Niels Noord Holland + 01:13
37 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 01:14
38 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 01:14
39 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:15
40 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 01:15
41 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 01:17
42 Roor Maxim Rose Team NRW + 01:17
43 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:17
44 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 01:17
45 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:19
46 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:19
47 Craps Stan Acrog-Tormans U19 + 01:20
48 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:21
49 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:21
50 Erberveld Jorik Merida Tifosi Adelaar Development Team + 01:22
51 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:28
52 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 01:28
53 O'Connor Willem JEGG-DJR Academy U19 + 01:28
54 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 01:30
55 Wæhre Anders Uno-X NTG + 01:31
56 de Roos Mads WSV de Peddelaars U19 + 01:31
57 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:32
58 Jacobs Ieben WAC Team + 01:33
59 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 01:33
60 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 01:33
61 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 01:34
62 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 01:34
63 Turkstra Danny WSV de Peddelaars U19 + 01:35
64 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 01:36
65 Schipkowski Jonathan Germany + 01:36
66 Quint Antoine WSV de Peddelaars U19 + 01:36
67 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 01:36
68 Weijdema Job Noord Holland + 01:37
69 Johansen Gustav Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:38
70 Van Compernolle Tibo Starbikes - Vistabuild + 01:38
71 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 01:38
72 Maes Fabian WAC Team + 01:39
73 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 01:40
74 Loschetter David Luxembourg + 01:41
75 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 01:41
76 Meinberg Eric Germany + 01:42
77 Persson Filip Svealand Cycling Team U19 + 01:42
78 Verduijn Sven Zuid Nederland + 01:45
79 Källberg Ivar Finland + 01:45
80 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 01:47
81 Zink Paul Rose Team NRW + 01:47
82 Markert Florian Germany + 01:49
83 Meeusen Lennert WAC Team + 01:49
84 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 01:50
85 van der Veken Luca Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:52
86 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 01:52
87 Rigamonti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu + 01:54
88 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 01:54
89 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:55
90 van Dijk Lucas WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:55
91 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 01:56
92 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 01:57
93 van Keulen Wessel Noord Holland + 01:57
94 Reenders Arne WSV de Peddelaars U19 + 01:57
95 Rijvers Max TigeRR Cycling Team + 01:58
96 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 02:00
97 Schalk Rens Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:01
98 Nisbett Oscar trainSharp Development team + 02:01
99 Allaer Thorben Starbikes - Vistabuild + 02:03
100 Jacobs Lennes WAC Team + 02:04
101 Pierron Julien U19 Cycling Project + 02:04
102 Oord Levi Merida Tifosi Adelaar Development Team + 02:04
103 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 02:06
104 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:07
105 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:07
106 Lang Yannis Luxembourg + 02:07
107 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 02:10
108 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 02:10
109 Vandersteene Leander Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:11
110 Bruil Pepijn Merida Tifosi Adelaar Development Team + 02:12
111 Weber Gino Zuid Nederland + 02:14
112 Filseth Henrik Uno-X NTG + 02:16
113 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 02:16
114 Hoskens Niels Rudyco Cycling Team + 02:17
115 Dries Tjalle WAC Team + 02:18
116 Cooke Stanley Lee Valley Youth CC + 02:19
117 Bauer Martin U19 Cycling Project + 02:21
118 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 02:23
119 Vis Senna Merida Tifosi Adelaar Development Team + 02:29
120 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 02:29
121 Franken Jip WV Schijndel Juniors + 02:30
122 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 02:31
123 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 02:31
124 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 02:31
125 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 02:33
126 Smit Stan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:34
127 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 02:34
128 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 02:34
129 den Otter Jesse WPG Amsterdam U19 + 02:34
130 Horter Matthew Noord Holland + 02:37
131 Vleugels Sylvain TigeRR Cycling Team + 02:38
132 Tijsen Tristan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:39
133 Bantquin Jules U19 Cycling Project + 02:41
134 Lindgren Felix Svealand Cycling Team U19 + 02:42
135 Wasserman Thijn TigeRR Cycling Team + 02:42
136 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 02:48
137 Kairikko Lauri Finland + 02:49
138 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 02:56
139 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 03:00
140 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 03:07
141 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 03:30
142 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 03:31
143 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 03:48
DNS Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors
Nr Cyklist Lag Tid
01 - Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 02:36:23
02 17 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 37
03 19 Wedekind Victor Germany + 41
04 13 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 50
05 10 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 57
06 4 Pirinen Miko Finland + 58
07 4 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team + 59
08 8 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 01:01
09 6 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 01:02
10 6 Smørås Filip Uno-X NTG + 01:04
11 10 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 01:05
12 3 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 + 01:09
13 8 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team + 01:19
14 1 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG + 01:22
15 21 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team + 01:25
16 4 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 01:26
17 6 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 + 01:37
18 4 Craps Stan Acrog-Tormans U19 + 01:37
19 54 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 01:41
20 14 Wæhre Anders Uno-X NTG + 01:42
21 30 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:44
22 32 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 + 01:46
23 5 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 01:50
24 45 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team + 01:54
25 34 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team + 01:58
26 63 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 02:00
27 10 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 02:00
28 14 Esch Hugo Germany + 02:01
29 23 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:01
30 31 Souquet Kyan trainSharp Development team + 02:12
31 53 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 02:13
32 12 van Keulen Wessel Noord Holland + 02:14
33 8 Mauss Moritz Rose Team NRW + 02:17
34 26 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:19
35 27 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 02:19
36 1 Vries Lukas Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:22
37 39 Valerio Diego U19 Cycling Project + 02:22
38 43 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 02:23
39 5 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 02:24
39 47 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:24
42 10 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 02:28
42 1 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 02:26
43 12 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:30
44 6 Erberveld Jorik Merida Tifosi Adelaar Development Team + 02:31
45 21 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 02:37
46 19 de Roos Mads WSV de Peddelaars U19 + 02:40
47 16 Jacobs Ieben WAC Team + 02:42
48 5 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 02:43
49 9 Turkstra Danny WSV de Peddelaars U19 + 02:44
50 38 Opie Paul Lee Valley Youth CC + 02:45
51 26 Schipkowski Jonathan Germany + 02:45
52 33 Quint Antoine WSV de Peddelaars U19 + 02:45
53 24 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 02:45
54 13 Weijdema Job Noord Holland + 02:46
55 20 Johansen Gustav Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 02:47
56 26 Van Compernolle Tibo Starbikes - Vistabuild + 02:47
57 13 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 02:47
58 10 Maes Fabian WAC Team + 02:48
59 28 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 02:49
60 3 Meinberg Eric Germany + 02:51
61 11 Verduijn Sven Zuid Nederland + 02:54
62 16 De Leyn Matthe Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 02:56
63 11 Meeusen Lennert WAC Team + 02:58
64 6 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 02:59
65 38 van der Veken Luca Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:01
66 8 Rigamonti Thomas GB Junior Team - Pool Cantu + 03:03
67 25 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 03:03
68 42 Rijvers Max TigeRR Cycling Team + 03:07
69 62 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 + 03:08
70 46 Sonck Axl Wielerclub Onder Ons Parike + 03:09
71 46 Schalk Rens Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:10
72 34 Allaer Thorben Starbikes - Vistabuild + 03:12
73 13 Jacobs Lennes WAC Team + 03:13
74 27 Pierron Julien U19 Cycling Project + 03:13
75 18 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 03:15
76 20 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 03:16
77 20 Lang Yannis Luxembourg + 03:16
78 50 Vandersteene Leander Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:20
79 - Weber Gino Zuid Nederland + 03:23
80 35 Filseth Henrik Uno-X NTG + 03:25
81 42 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 03:25
82 8 Dries Tjalle WAC Team + 03:27
83 50 Bauer Martin U19 Cycling Project + 03:30
84 16 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 03:32
85 83 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 03:36
86 15 Vis Senna Merida Tifosi Adelaar Development Team + 03:38
87 4 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 03:40
88 10 Smit Stan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 03:43
89 25 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 03:43
90 8 Horter Matthew Noord Holland + 03:46
91 42 Tijsen Tristan Goudenbod-Parkhotel Development Team + 03:48
92 12 Jaht Joonas Watersley R+D Road Team + 03:57
93 15 Pittman Reece Lee Valley Youth CC + 04:03
94 12 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 04:09
95 5 Mead Thomas Lee Valley Youth CC + 04:13
96 9 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:24
97 2 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 04:26
98 5 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 04:26
99 11 Wijma Niels Noord Holland + 04:27
100 1 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 04:29
101 3 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 04:37
102 5 Zink Paul Rose Team NRW + 04:43
103 6 Markert Florian Germany + 04:45
104 3 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 04:53
105 9 Reenders Arne WSV de Peddelaars U19 + 04:53
106 9 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 05:06
107 5 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 05:30
108 4 den Otter Jesse WPG Amsterdam U19 + 05:30
109 2 van Dijk Lucas WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:45
110 16 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 06:25
111 8 Petry Paul-Felix Team Stadler Niedersachsen + 06:28
112 1 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 06:34
113 9 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 06:35
114 6 Roor Maxim Rose Team NRW + 06:40
115 3 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 06:51
116 7 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 07:25
117 1 Bruil Pepijn Merida Tifosi Adelaar Development Team + 07:29
118 4 Cooke Stanley Lee Valley Youth CC + 07:36
119 3 Franken Jip WV Schijndel Juniors + 07:47
120 7 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 07:54
121 3 O'Connor Willem JEGG-DJR Academy U19 + 07:57
122 1 Vleugels Sylvain TigeRR Cycling Team + 08:07
123 3 Persson Filip Svealand Cycling Team U19 + 08:15
124 7 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 08:17
125 3 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 08:29
126 1 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 09:00
127 12 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 09:05
128 4 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:09
129 1 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 09:24
130 1 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 09:34
131 2 Bantquin Jules U19 Cycling Project + 09:34
132 1 Oord Levi Merida Tifosi Adelaar Development Team + 09:58
133 1 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 11:09
134 1 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 12:10
135 1 Källberg Ivar Finland + 12:39
136 8 Loschetter David Luxembourg + 12:49
137 - Nisbett Oscar trainSharp Development team + 12:59
138 4 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 13:11
139 4 Hoskens Niels Rudyco Cycling Team + 13:18
140 1 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 13:31
141 3 Lindgren Felix Svealand Cycling Team U19 + 13:40
142 1 Wasserman Thijn TigeRR Cycling Team + 13:40
143 3 Kairikko Lauri Finland + 13:47
Nr Cyklist Lag Tid
01 Wedekind Victor Germany 02:37:04
02 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 09
03 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG + 16
04 Pirinen Miko Finland + 17
05 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 + 20
06 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu + 21
07 Smørås Filip Uno-X NTG + 23
08 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team + 24
09 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 + 45
10 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 01:09
11 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 01:19
12 Esch Hugo Germany + 01:20
13 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 01:20
14 Lefevre Fabrice Wielerclub Onder Ons Parike + 01:32
15 Mauss Moritz Rose Team NRW + 01:36
16 Bosmans Wout Acrog-Tormans U19 + 01:38
17 Washington Samuel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:43
18 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:47
19 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:45
20 Vittinghus Stokbro Sylvester Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 01:49
21 Morlino Luca GB Junior Team - Pool Cantu + 01:56
22 Durie Zeno Van Moer Logistics Cycling Team + 02:02
23 Schipkowski Jonathan Germany + 02:04
24 De Clercq Naud Starbikes - Vistabuild + 02:04
25 Galbusera Pietro GB Junior Team - Pool Cantu + 02:06
26 Vanassche Arthur Wielerclub Onder Ons Parike + 02:08
27 Verduijn Sven Zuid Nederland + 02:13
28 Meeusen Lennert WAC Team + 02:17
29 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 02:18
30 Jacobs Lennes WAC Team + 02:32
31 Pierron Julien U19 Cycling Project + 02:32
32 Buelens Tiemen Wielerclub Onder Ons Parike + 02:34
33 Veldkamp Tijn Goudenbod-Parkhotel Development Team + 02:35
34 Lang Yannis Luxembourg + 02:35
35 van Neer Jules TigeRR Cycling Team + 02:44
36 Kamstrup Røssel Alexander Team Bach Advokater - Giant Store + 02:59
37 Buiter Maurits WPG Amsterdam U19 + 03:02
38 Horter Matthew Noord Holland + 03:05
39 Bortolami Julian GB Junior Team - Pool Cantu + 03:28
40 Roeling Kaj WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:43
41 De Clerck Lars Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 03:45
42 Blaauwgeers Maurits WSV de Peddelaars U19 + 03:48
43 Plasman Briek Van Moer Logistics Cycling Team + 03:56
44 Vanlaere Loic Starbikes - Vistabuild + 04:12
45 Maarleveld Twan Zuid Nederland + 04:25
46 Willems Warre Wielerclub Onder Ons Parike + 04:49
47 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 05:44
48 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 05:53
49 Knaepen Yoram Acrog-Tormans U19 + 05:54
50 Potter Fitz WPG Amsterdam U19 + 06:44
51 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 07:13
52 Daelmans Lars Starbikes - Vistabuild + 07:36
53 Thielemeier Jonah Rose Team NRW + 07:48
54 Salomonsson Mads Team Bach Advokater - Giant Store + 08:24
55 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08:28
56 Noirhomme Arnaud Luxembourg + 08:43
57 Langendoen Lars WV Westland Wil Vooruit U19 + 08:53
58 Polfliet Dennis Zuid Nederland + 10:28
59 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 11:29
60 Loschetter David Luxembourg + 12:08
61 Nisbett Oscar trainSharp Development team + 12:18
62 Watkins Huw Lee Valley Youth CC + 12:30
63 Kairikko Lauri Finland + 13:06
Nr Cyklist Lag Poäng
01 Dahl Marius Innhaug Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 40
02 Guichard Carter Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 20
03 Aernouts Nicolas Rudyco Cycling Team 19
04 Pirinen Miko Finland 19
05 Ankerstjerne Klausen Nikolaj Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior 19
06 Rooni Ron Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 18
07 Smørås Filip Uno-X NTG 18
08 Wedekind Victor Germany 17
09 Andreassen Peder Wettre Uno-X NTG 17
10 Adaszak Ksawery Watersley R+D Road Team 17
11 Just Pedersen Carl Emil Acrog-Tormans U19 17
12 van Wijnbergen Denley JEGG-DJR Academy U19 16
13 Brandt Christiansen Sebastian Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior 16
14 Hannes Kamiel Acrog-Tormans U19 15
15 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 15
16 Wæhre Anders Uno-X NTG 15
17 Colombo Riccardo GB Junior Team - Pool Cantu 14
18 Louw Larsen Anton Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior 13
19 Westbroek Collin WPG Amsterdam U19 13
20 Danklof Bram WPG Amsterdam U19 12
21 Weierink Jelle Goudenbod-Parkhotel Development Team 12
22 Brys Senne JEGG-DJR Academy U19 9
23 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team 9
24 Skjolden Sondre Elias Uno-X NTG 8
25 Craps Stan Acrog-Tormans U19 7
26 Vassal Theophile Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 6
27 Stuer Thor Van Moer Logistics Cycling Team 5
28 Boden Rune Rudyco Cycling Team 4
29 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 3
30 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team 3
31 Esch Hugo Germany 2
32 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 1
33 van Keulen Wessel Noord Holland 1
Nr Lag Tid
01 Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 07:50:48
02 Uno-X NTG + 01:43
03 Acrog-Tormans U19 + 02:07
04 JEGG-DJR Academy U19 + 02:43
05 Rudyco Cycling Team + 02:48
06 Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior + 03:28
07 Germany + 03:48
08 WPG Amsterdam U19 + 04:21
09 GB Junior Team - Pool Cantu + 04:27
10 Goudenbod-Parkhotel Development Team + 05:21
11 Van Moer Logistics Cycling Team + 05:30
12 Noord Holland + 05:43
13 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:14
14 WSV de Peddelaars U19 + 06:27
15 Wielerclub Onder Ons Parike + 06:32
16 Team Bach Advokater - Giant Store + 06:48
17 WAC Team + 06:49
18 WV Schijndel Juniors + 06:49
19 Starbikes - Vistabuild + 06:59
20 U19 Cycling Project + 07:26
21 Gaverzicht Be Okay-Van Mossel + 09:03
22 Lee Valley Youth CC + 09:22
23 Zuid Nederland + 09:44
24 Merida Tifosi Adelaar Development Team + 11:34
25 Rose Team NRW + 12:01
26 TigeRR Cycling Team + 13:00
27 Isorex Cycling Team + 15:18
28 Svealand Cycling Team U19 + 16:27
29 WV Westland Wil Vooruit U19 + 18:04
30 trainSharp Development team + 19:57
31 Team Stadler Niedersachsen + 22:46
32 Luxembourg + 23:50
33 Finland + 25:45

Information