Navarra Elite Classics

UCI, En-dags lopp, 8. maj 2024, Spanien

Resultat UCI

DoB?
Nr Cyklist LagUCI Tid
1 Ludwig HannahCofidis Women Team 200 03:50:16
2 Sierra ArlenisMovistar Team 150 + 08
3 van Anrooij ShirinLidl-Trek 125 + 08
4 Wlodarczyk DominikaUAE Team ADQ 100 + 08
5 Bego JulieCofidis Women Team 85 + 08
6 Pirrone ElenaRoland 70 + 08
7 Chapman BrodieLidl-Trek 60 + 08
8 Arzuffi Alice MariaCeratizit-WNT Pro Cycling 50 + 08
9 Kerbaol CédrineCeratizit-WNT Pro Cycling 40 + 08
10 Blanco Calbet YuraniLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi 35 + 08
11 Perekitko KarolinaWinspace 30 + 08
12 Dronova TamaraRoland 25 + 08
13 Guilman VictorieSt Michel-Mavic-Auber 93 20 + 08
14 Ivanchenko AlenaUAE Team ADQ 15 + 08
15 Magnaldi EricaUAE Team ADQ 10 + 08
16 Haugset Sigrid YtterhusTeam Coop-Repsol 5 + 08
17 Bunel MarionSt Michel-Mavic-Auber 93 5 + 08
18 Valtulini ElisaBePink-Bongioanni 5 + 08
19 Holmgren IsabellaLidl-Trek 5 + 08
20 Espinola Agua MarinaPrimeau Vélo-Groupe Abadie 5 + 11
21 Santesteban AneLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi 5 + 11
22 Kern SpelaCofidis Women Team 5 + 18
23 Lippert LianeMovistar Team 5 + 51
24 Miermont DilyxineSt Michel-Mavic-Auber 93 5 + 01:40
25 Ostolaza Zabala UsoaLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi 5 + 04:14
26 Steels ClaireMovistar Team 3 + 04:14
27 Nuñez MiryamPrimeau Vélo-Groupe Abadie 3 + 06:05
28 Meneses JesseniaLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi 3 + 07:14
29 Swinkels SylvieRoland 3 + 07:35
30 Koukouma DimitraPrimeau Vélo-Groupe Abadie 3 + 07:35
31 van de Guchte QuintyLotto Dstny Ladies + 10:37
32 Zontone AsiaIsolmant-Premac-Vittoria + 10:37
33 Blasi Cairol PaulaMassi Baix Ter Women's Team + 10:37
34 Fidanza AriannaCeratizit-WNT Pro Cycling + 10:37
35 Casagranda AndreaBePink-Bongioanni + 10:37
36 Romeu Solaz MartaLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 10:37
37 Yonamine EriLaboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 10:37
38 Kagevi StinaTeam Coop-Repsol + 10:37
39 Fomina DariaVipeq Team + 10:37
40 Mendez Melgarejo IreneEneicat-CM Team + 10:37
41 Asencio LauraCeratizit-WNT Pro Cycling + 10:37
42 Eric JelenaMovistar Team + 10:40
43 Fahy CamilleSt Michel-Mavic-Auber 93 + 10:42
44 Roy SarahCofidis Women Team + 10:42
45 Noskova NikolaCofidis Women Team + 10:42
46 Moors FleurLidl-Trek + 10:42
47 Hanson LaurettaLidl-Trek + 10:42
48 Normand FlorenceWinspace + 13:03
49 Lavergne JazminePrimeau Vélo-Groupe Abadie + 15:48
50 Le Mouel CéliaSt Michel-Mavic-Auber 93 + 16:40
51 Boulais FlavieCofidis Women Team + 16:40
52 Grangier IndiaTeam Coop-Repsol + 16:40
53 Vervloet SterreLotto Dstny Ladies + 16:40
54 Lind MagdaleneTeam Coop-Repsol + 16:40
55 Cipriani CarmelaBePink-Bongioanni + 16:40
56 Basilico ValentinaEneicat-CM Team + 16:40
57 Zeng LuyaoWinspace + 16:40
58 Perez Conejero SusanaMassi Baix Ter Women's Team + 16:40
59 Curnis ValeriaIsolmant-Premac-Vittoria + 16:40
60 Pozzobon BeatriceBePink-Bongioanni + 16:40
61 Muresan ManuelaSoltec Iberoamerica + 16:40
62 Jimenez Pincay EstefaniaVipeq Team + 16:40
63 Malervein LiubovVipeq Team + 16:40
64 Pellegrini FrancescaUAE Team ADQ + 16:40
65 Gielkens EsmeeLotto Dstny Ladies + 16:40
66 Trias Jordan MireiaMassi Baix Ter Women's Team + 16:40
67 Jørgensen TirilTeam Coop-Repsol + 16:40
68 Albert Bosch AinaraMassi Baix Ter Women's Team + 16:40
69 Harvey MikaylaUAE Team ADQ + 16:40
70 Oro AngelaBePink-Bongioanni + 16:40
DNS Holmgren AvaLidl-Trek
DNF Savi PriscaBePink-Bongioanni
DNF Bulleri AlessiaEneicat-CM Team
DNF Martin Martin IsabelEneicat-CM Team
DNF San Justo ClaudiaEneicat-CM Team
DNF Mazzorana SaraIsolmant-Premac-Vittoria
DNF Rossetti SoniaIsolmant-Premac-Vittoria
DNF Zanga MartaIsolmant-Premac-Vittoria
DNF Aintila WilmaLotto Dstny Ladies
DNF Bosch Ballus LaiaMassi Baix Ter Women's Team
DNF Ovejero Lopez NataliaMassi Baix Ter Women's Team
DNF Martín SaraMovistar Team
DNF Ruiz Perez LucíaMovistar Team
DNF Laroche ValeriePrimeau Vélo-Groupe Abadie
DNF Thomas AnabellePrimeau Vélo-Groupe Abadie
DNF Vettorello GiorgiaRoland
DNF Mena Solano MilagroSoltec Iberoamerica
DNF Tauler Lorenzo NuriaSoltec Iberoamerica
DNF Ulatowska AlicjaSoltec Iberoamerica
DNF Valgonen ValeriaSoltec Iberoamerica
DNF Avoine AlisonSt Michel-Mavic-Auber 93
DNF Dale StineTeam Coop-Repsol
DNF Orgambide Sagardoy SaioaVipeq Team
DNF Sesma GorettiVipeq Team
DNF Trujillano Gotxi LukeneVipeq Team
DNF Aubry JuliaWinspace

Information